Let’s get it started

Pamiętasz, kiedy zaczynałeś coś nowego? Jak się wtedy czułeś?

Za każdym razem, kiedy zaczynałam nową rzecz, najbardziej bałam się ocenienia. Że mimo dawania z siebie 100%, ktoś bezpodstawnie skrytykuje to, co robię. Czasem, że nie jestem wystarczająco dobra, by coś zrobić.

Znasz to?

„Ale jak to? Ja? Nie jestem gotowa…. nie umiem…za mało profesjonalna…może ktoś inny zrobi to lepiej…”

W dwóch słowach: litania wątpliwości.

Przez ostatnich 5 lat zdobywałam doświadczenie w różnych obszarach. Lubię pracować z ludźmi, a uczenie się nowych rzeczy sprawia mi ogromną przyjemność. Ale nawet nie wiesz, ile razy odrzuciłam propozycję współpracy, tylko dlatego, że bałam się, że nie dam sobie rady.

Wewnętrzny krytyk raz po raz przejmował nade mną kontrolę.

Tak było przez długi czas. A potem pomyślałam, że przecież nie tylko ja tak mam. I że to, co czuję wewnątrz, nie zawsze jest tak samo odbierane przez otoczenie.

Zatem co Cię powstrzymuje?

Jaki jest najgorszy scenariusz, który może się wydarzyć jeśli zaczniesz?

Wiedziałam, że na mnie też przyjdzie kolej. Od dłuższego czasu miałam w głowie plan. Jednak rzeczywistość odkładałam z dnia na dzień, mówiąc sobie, że przecież mam czas.

Plan z pozoru był prosty: przejść w końcu od słów do czynów. Połączyć doświadczenie i zainteresowania. I tak też zrobiłam. Przez kilka ostatnich miesięcy przygotowywałam się do tego, byś mógł dziś przeczytać ten tekst. Oczywiście, nie obyło się bez problemów i zastojów w miejscu, ale o tym kiedy indziej.

Dziś z nieukrywaną radością witam Cię w moim miejscu.

Opowiadać w nim będę o pracy Wirtualnej Asystentki, nowinkach technologicznych, efektywnym działaniu oraz szeroko pojętym rozwoju osobistym. Wpadaj tak często jak chcesz, żeby poznawać nowe narzędzia i techniki, które pomogą Ci wzmocnić produktywność i działać mimo strachu.

Więcej na mój temat przeczytasz w sekcji o mnie.

P.S. Opowiesz mi o swoich początkach?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *